שלוש נקודות...

השבוע מציין העולם את משנתו, דרכיו, הנהגותיו והדרכותיו של המנהיג הרוחני הגדול של דורנו הרבי מליובאוויטש. שלוש נקודות ציון שראינו אצל הרבי מהם אנו יכולים ללמוד משהו לחיינו שלנו..

השבוע מציין העולם את משנתו, דרכיו, הנהגותיו והדרכותיו של המנהיג הרוחני הגדול של דורנו הרבי מליובאוויטש.

ברור שלא ניתן לגעת ולו על קצה המזלג מאורח חייו של נשיא ישראל ותקצר היריעה מהכיל את הנהגותיו בקודש.. אך פטור בלא כלום אי אפשר.. ננסה בכל זאת לגעת בשלוש נקודות ציון שראינו אצל הרבי מהם אנו יכולים ללמוד משהו לחיינו אנו..

ניצול הזמן

אחת התכונות המדהימות והמפורסמות של הרבי, הייתה היכולת להצליח לדחוס ביצוע משימות רבות בתוך לו"ז מוגבל, בצורה מעוררת השתאות.

זמנו של הרבי היה מנוצל להפליא. כל רגע בו לא עסק הרבי בדאגה וטיפול בצרכי כלל עם ישראל או של איש פרטי היה זמנו של הרבי מנוצל ללימוד תורה אינטנסיבי בכל חלקי התורה פשט, רמז, סוד ודרוש.

מלבד זאת היה היה מתעדכן באופן תמידי בהתפתחויות רחב של תחומי ידע, מדעי, רפואי, טכנולוגי וכו’ לצד התעדכנות תמידית ורציפה בחדשות העולמיות בכלל ובמצב היהדות בעולם בפרט.

זמן מיוחד הקדיש הרבי לכתיבת מכתבים, מתן הנחיות והוראות לאנשים פרטיים כמו גופי ממשל ומוסדות מכל קצווי תבל.

שעות רבות, לילות וימים הקדיש הרבי למפגשים עם חסידיו,רבנים ואדמ"רים, אנשי ממשל וצבא,מדענים ואנשי רוח וכו’ פגישות אחו התקיימו בחדרו בלילות הארוכים ולמשך שעות ארוכות.

הרבי מעולם לא יצא לחופשה. 24/7 כל יום כל היום הקדיש למען העם היהודי בארץ ובתפוצות..

אם ננכס לעצמינו קצת ממידה זו נמצא הרבה ברכה והצלחה בזמנינו ובמספר המשימות שנצליח לבצע..

מיקוד מוחלט

יכולת הריכוז של הרבי בעשיה ובאנשים בכל זמן נתון הייתה פלאית. כל אדם שהיה אצל הרבי ולו לשבריר שניה יכול לציין את עובדה זו. הרבי היה ממוקד טוטאלית באדם העומד מולו מתוך קשב עמוק והתבוננות פנימית מליאה. כל אדם ששהה אצל הרבי ציין את הרגשתו שהרבי במבטו ממש חודר אל תוך אישיותו לעיתים כמו רנטגן שמצלם את כל קרביך כך שלא ניתן להעלים ולשקר ולטייח. ההרגשה הייתה שהכול גלוי וידוע והאמת האירה במלא טהרתה.

יכולת מופלאה זו לקבל כל כך הרבה אנשים ולהיכנס אל תוך נעליהם ומציאותם שלעיתים הייתה רחוקה שנות אור מקדושתו ורוממותו של הרבי ,היוותה חידה של ממש עד היום בקרב אינספור האנשים שזכו לחוות זאת.

ראוי שננסה לחקות את תכונה זו. להיות קצת יותר דרוך ומרוכז. להעניק מלוא תשומת לב לכל אדם ולכל משימה הנקרית לפתחנו..

 

ריאליות עם אמונה

הרבי היה מצד אחד איש העולם הגדול במלוא מובן המילה. כל רז לא אניס ליה בכל תחומי החיים והפוליטיקה הבינלאומיים. לאידך גיסא פיעמה בתוכו אמונה מוחלטת בנוכחות האלוקית והופעתה בכל תחום ומקרה בחיים. אצל הרבי בלטה התודעה שאין עוד מלבדו והחיים בכללם אינם אלא בבואה של המציאות האלוקית. זו לא הייתה רק תחושה רוחנית ערטילאית  שהייתה לכך השלכה מעשית מאוד.

בכל ענין חיפש הרבי מה המשמעות הרוחנית הערכית והיהודית של המציאות והמצב. מה זה אומר לנו ומה התכלית אליה נוכל לקדם אותם.

כך גם היה בחשיבה על הדרך לפתירת בעיות. אם המציאות היא במהותה נוכחות רוחנית שרק מופיעה בביטויים חומריים, אם החומר הוא רק הקרנה ווירטואלית של אנרגיה רוחנית, הרי שכל בעיה יש לפתור אותה במקורה ולא בסימפטומים שלה גם אם הם נראים כעיקר. המעבדה האמתית היא מאחורי הקלעים של הגשמיות והחומר. אי לכך כמעט לכל בעיה היה הרבי מורה על משימה רוחנית שלא תמיד השכל וההיגיון האנושי ראה את ההקשר הישיר ביניהם. הרי זה כלחיצת כפתור אנונימי בחדר בקרה שמשפיע ישירות על מכשירים רבים..

הרבי תמיד ראה בהחלטות טובות וחיזוקים רוחניים את הדרך הטובה ביותר והיחידה לפתרון קבע ואמיתי לכל אתגרי החיים.

אם נשכיל ללכת בדרכיו מעבר לעצם העניין הרי שהצדיק מעורר רחמים רבים בשמים על כל הקשורים אליו להצלחה בכל ענייניהם בגשמיות ורוחניות!

 

 

שתף לחברים

שתף