חדשות

הזמר יהורם גאון התרשם מ'770'

הזמר המפורסם יהורם גאון, ביקר היום ב'770',והתרשם מאור להכיר בית הרבי מיליובאוויטש בכפר חב"ד, הצטרפו אליו, יו"ר הכפר הרב בנימין ליפשיץ,ר' שניאור פלישמן ומנהל בית הרבי הרב מנחם לאטר, במהלך ביקורו נכנסו לתפילה בחדר הרבי ,אחרי שצפו במצגת מרגשת הרבי וארץ הקודש.

קרא עוד


בר מצוה פתאומית לנער מכרמי יוסף

בסיום המנין של תפילת שחרית היום ,היגיע ל'770' משפחת קוגלובץ,מכרמי יוסף, שחיפשו בהכנ"ס כדי לחגוג הבר מצוה של בניהם בר, הרב מנחם לאטר מנהל בית הרבי ,קיבל את פניהם ועזר לנער להניח את התפילין לראשונה בחייו, למרבה השמחה היגיע באותו עת מבקרים מצרפת לבית אגו"ח שנענו בשמחה לבקשת של המנהל לקיים קריאת התורה ,כדי שהילד יוכל לעלות בתורה ביום הבר מצוה, העליית לתורה התקיים בחדר הרבי ,התרגשות גדולה היה על פני כולם שהביא לשירה ולריקוד סוחף , לאחרי זה התכנסו כולם לכיבוד קל. ולסיכום עוד נשמה יהודית נדלק .

קרא עוד

מנכ"ל משרד הרוחה בביקור ב'770'

מנכ"ל , משרד הרוחה, נחום איסקוביץ, ביקר היום (שלישי) בכפר-חב"ד מלווה ברב בינימין ליפשיץ, ראש ועד כפר חב"ד,והרב מנחם לאטר, מנהל בית 'אגודת-חסידי-חב"ד' בכפר-חב"ד, אל מנכ"ל משרד הרוחה התלוו עוד מספר עובדים במשרדו. הקבוצה ביקר בבניין '770', שם קיבלו הסבר מפורט מהרב לאטר שהסביר להם את ההיסטוריה של הבניין. בהמשך, נכנסו לחדר של הרבי ואמרו מספר פרקי תהילים ונעמדו בחזית '770' לתמונה קבוצתית.

קרא עוד

הרב לוין הרצה בפני אברכי כולל '770' בהלכות חנוכה

מנהל ספריית חב"ד המרכזית ב-770 וחבר הנהלת אגודת חסידי חב"ד בחבר העמים הרב שלום-בער לוין, שהגיע ארצה להשתתף בחתונת בנו של יו"ר אגו"ח וצאגו"ח הרב יוסף-יצחק אהרונוב שתיערך הערב בכפר-חב"ד, נענה לבקשת מנהל בית '770' הרב מנחם לאטאר ומסר שיעור בהלכות חנוכה בפני אברכי כולל '770' בהנהלת הרב שלום בער לבקובסקי. הרב לוין הרצה בעניין סדר הצבת החנוכייה בחנוכה בקרב בחורי ישיבות הלנים בפניימיה. הוא הדגיש כי לכאורה למרות שיש להדליק במקום העיקרי שהוא המקום בו אוכלים, אנו נוהגים להדליק בפתחי חדרי השינה בפניימיה

קרא עוד

היסטוריה:פרויקט הש"ס בדרך

היסטוריה: בשעות אלה הגיע הש"ס המיוחד שהודפס ע"י אגודת-חסידי-חב"ד בראשות הרב יוסף-יצחק אהרונוב,הודות מזכ"ל אגו"ח הרב אריאל למברג והודות מנהל בית אגו"ח-'770' בכפר חב"ד הרב מנחם לאטר על מאמאציו על מציאת חסויות עבור הדפסת 100 סטים של הש"ס ,כפיי תקנת רבותנו נשיאנו לחלק את הש"ס בי"ט בכסלו, בשער הש"ס המיוחד מתנוססת קריאתו של אדמוה"ז לחלוקת הש"ס ובכריכה הפנימית מופיעה איגרת מיוחדת של הרבי ובה חמש סיבות מדוע חלוקת הש"ס ע"פ התקנה הזו גדולה במעלתה על שאר חלוקות ומסגרות ללימוד הש"ס ,מלשכת אגו"ח נמסר כי ביום רביעי הקרוב ייערך כינוס מיוחד במינו יחד עם הרב מרדכי-שמואל אשכנזי בו ישתתפו כל נציגי קהילות חב"ד המונות למעלה משישים משפחות, ובו יחולק הש"ס' ותיפתח באופן רישמי חלוקת הש"ס ה – 220 בשנת תשס"ח .בין התורמים של הש"ם הם משפחת : סלון , ראהר, קזרנובסקי, אייש, יקוט,פינטו, כהן, שריקי ,אור מנחם (מרסליא-צרפת) ועוד

קרא עוד

השר אלי ישי בביקור ב'770'

סגן ראש הממשלה ושר נתעשייה והמסחר השר אלי ישי ערך היום ביקור ב'770' ובכפר-חב"ד. את פני האורח קיבלו יו"ר המועצה האיזורית עמק לוד מר מנשה משה, וסגנו יו"ר הועד ר' בנימין ליפשיץ והר מנחם לאטר מנהל בית אגו"ח '770' ,השר התרשם מאוד מכל הפעילות הנעשה ב'770' .

קרא עוד

שמחות ב'770'

אמש, התקיים הנחת תפילין לתמים מנחם מנדל הלל למשפחת אלכס ,ידיד בית אגודת חסידי חב"ד.מנהל בית אגו"ח הרב מנחם לאטר מי שאירח את המשפחה והאורחים .טקס הנחת תפילין התקיים במנין בית אגו"ח ,לאחרי זה פנו כולם לאולם בקומה שניה ,שם המתין סעודת מצוה מלאה כל טוב,במהלך הסעודה התמים מ"מ הלל אמר המאמר של הבר מצוה בבקיעות נפלאה ובהמשך המרא דאתרא של כפר חב"ד הרב מרדכי שמואל אשכנזי,בירך את התמים מ"מ הלל שיגדל ליהיות חסיד יראי שמים ולמדן,לאח"ז הרב מנחם לאטר כיבד האורחים להתפלל בחדר הרבי,ובסיום השמחה נעמדו כולם לתמונה על הרקע '770' .

קרא עוד

שבע ברכות למשפחת אלבז-צרפת ב'770'

"לאור החשיבות העצומה שייחס הרבי לבנין מהתבטאותו לפני אחד העסקנים, כי בית זה ישמש תחליף עבור מי שבנסיבות שונות לא יוכל להגיע ל770 שבניו יורק",אנ"ש ומקורביהם באים לציין ולחוות את הרגעים המרגשים בחיים באווירה חסידית המחזק ומעורר את רגש ההתקשרות לרבי , ומרגשים את האורחים בכניסה ל'חדר הרבי' לתפילה, בקשה והודאה לבורא עולם על השמחה במעונכם.

קרא עוד

נשי ובנות חב"ד דוברי צרפתית בערב עיון ב'770'

מעל 100 נשי ובנות חב"ד דוברי צרפתית מכל רחבי הארץ היגיעו השבוע לערב עיון בנושה בהמ"ק השלישי ב'770' במהלך היום עיון דיבר מנהל בית אגו"ח '770' הרב מנחם לאטר על החשיבות לחיות בעיניני גאולה ומשיח בהמחשת מצגת אור קולי על בהמ"ק השלישי, לאח"ז ישבו כולם להתועדות עם הרב מיכאל טייב ובתאום הערב נכנסו ברגש ודמעות לחדר הרבי עם הבקשה הפנימי ,שיבנה בהמ"ק במהרה בימנו ,אמן.

קרא עוד

רב בתי הכלא בביקור ב- 770

רב בתי הכלא הרב יהודה יקותיאל ויזנר היגע לביקור ממושך בבנין 770 אל הרב ויזנר התלוה רב בתי הכלא ברמלה הרב הרצל כהן תושב כפר חב"ד. במהלך הסיור שנערך ע"י הרב לאטר נפגשו השנים עם הרב של כפר חב"ד

קרא עוד

נשי ובנות חב"ד דוברי צרפתית בהתוועדות לרגל ו' תשרי ב'770'

ביוזמתו של הרב מנחם לאטר מנהל בית אגו"ח '770' למעלה מ150 נשות ובנות חב"ד השתתפו הערב בהתוועדות לרגל ו' תשרי ,יום פטירת הרבנית חנה ,אם הרבי נשיא דורנו, במהלך ההתוועדות הרב מנחם לאטר דיבר על מעלת וההוראה לחיים מיום זה ,הוקרן וידאו מחודש החגים 'תשרי עם הרבי' ,ועם ההכנה המתאימה כל אחת כתב מכתב לרב"י,ונכנס לתפילה בחדר הקדוש של הרב"י ,ולאחר מכן התיישבו בשולחנות מלאים כל טוב להתוועדות שנמשך עד שעה אחת בבוקר.

קרא עוד


עולי צרפת מנתניה בביקור ב-770

קבוצת עולים מצרפת המתגוררים בנתניה הגיעה לביקור מיוחד בבית אגודת-חסידי-חב"ד ('770') בהנהלתו של הרב מנחם לאטר, מלווים בשליח הרבי, הרב יעקב מאזוז.

קרא עוד

מסיבת סיום ב'770'

כמדי שנה ילדי תלמוד אהלי תורה-כפר חב"ד, חוגגים חלק מהתוכנית מסיבת סיום אותיות בבית ברבי '770' כפר חב"ד הרב מנחם לאטר מנהל '770' ליווה הקבוצת ילדים ובהמשך הסיור ב'770' שרו כל הילדים יחד הניגון 'שיבנה בית המקדש' ב'חדר הרבי' .

קרא עוד

אנ"ש ומקורבים באירועים ושמחות ב'770'

"לאור החשיבות העצומה שייחס הרבי לבנין מהתבטאותו לפני אחד העסקנים, כי בית זה ישמש תחליף עבור מי שבנסיבות שונות לא יוכל להגיע ל770 שבניו יורק",אנ"ש ומקורביהם באים לציין ולחוות את הרגעים המרגשים בחיים באווירה חסידית המחזק ומעורר את רגש ההתקשרות לרבי , ומרגשים את האורחים בכניסה ל'חדר הרבי' לתפילה, בקשה והודאה לבורא עולם על השמחה במעונכם.

קרא עוד