השר אקוניס: "תעודת הוקרה לחב"ד בשם הממשלה והכנסת"

"באתי לכאן בכדי להעביר את תודת עם ישראל והערכתינו לתנועת חב"ד, אלה רגעים של התרוממות רוח. היתה לכנסת ישראל זכות גדולה לערוך יום הצדעה לרבי ולחב"ד, ובתור אחד שזכה להנחות ולהוביל את היום הזה יחד עם האנשים היושבים כאן, אני מרגיש באופן אישי שהיתה לי זכות אדירה", כך פתח שר התקשורת חה"כ אופיר אקוניס את ביקור הגומלין שלו בכפר חב"ד כאורח אגודת חסידי חב"ד בראשות הרב יוסף יצחק אהרונוב, כחודש וחצי לאחר אירוע ההצדעה לחב"ד שאירחה הכנסת תחת חסותו של השר אקוניס השר אקוניס

"באתי לכאן בכדי להעביר את תודת עם ישראל והערכתינו לתנועת חב"ד, אלה רגעים של התרוממות רוח, כולי צמרמורת שאני נזכר ברגעים אלה שזכיתי להיכנס לחדרו של הרבי ב 770 בארה"ב, היתה לכנסת ישראל זכות גדולה לערוך יום הצדעה לרבי ולחב"ד, ובתור אחד שזכה להנחות ולהוביל את היום הזה יחד עם האנשים היושבים כאן, אני מרגיש באופן אישי שהיתה לי זכות אדירה".

"אני רוצה שתבינו, זה היה אירוע שכל הכנסת דיברה עליו ימים רבים, מעטים הם האירועים שהופכים להיות קונסנזוס, ושכולם משתתפים בו מימין ומשמאל קואליציה ואופוזיציה וממש נאבקים להכנס לליין אפ ולדבר על חב"ד מזווית אישית. מה שלא פחות הפתיע זה היה השיח שהאירוע יצר בכנסת, זה פשוט היה מדהים. ללא כל ספק אנחנו רק בתחילת הדרך, מוטלת עלינו החובה כעת להמשיך לעשות עוד ועוד כפי הוראות הרבי".

בדברים אלה פתח שר התקשורת חה"כ אופיר אקוניס את ביקור הגומלין שלו בכפר חב"ד כאורח אגודת חסידי חב"ד בראשות הרב יוסף יצחק הכהן אהרונוב, כחודש וחצי לאחר אירוע ההצדעה לחב"ד שאירחה הכנסת תחת חסותו של השר אקוניס.

הביקור החל בהנחת תפילין של השר וכל צוות משרדו בחדרו של הרבי, ובלימוד הלכות בית הבחירה על גבי דגם של בית המקדש השלישי שהכין הרב לבנוני.

החלק המרכזי של הביקור החל בישיבה חגיגית בה השתתפו יו"ר אגו"ח וצאגו"ח הרב יוסף יצחק אהרונוב, סגן יו"ר המועצה הרב בנימין ליפשיץ,דובר חב"ד הרב מנחם ברוד סמנכ"ל צעירי חב"ד הרב מרדכי הלפרין מנהל בית אגו"ח הרב מנחם לאטר, ומזכ"ל אגו"ח הרב אריאל למברג, יחד עם צוות משרדו של השר.

בישיבה החגיגית שולבו קטעי וידיאו מיוחדים ערוכים עם מסריו של הרבי, בישיבה נידונו דברים רבים הנוגעים לשלמות הארץ ובטחונה.

בשם תנועת חב"ד העניק יו"ר אגו"ח וצאגו"ח הרב אהרונוב אות הוקרה והערכה לשר אקוניס על על היוזמה הברוכה באירוח וארגון "יום ההצדעה לרבי ולחב"ד" במשכן הכנסת, ועל פועלו למען כלל ישראל באהבת חינם ובחפץ לב, הרב אהרונוב הוסיף כי הוא הופתע שבסיום האירוע בכנסת ניגשו אליו לא מעט חברי כנסת שציינו בפניו את הבחירה המוצלחת בשר אקוניס כמארח האירוע בכנסת, המאיר פנים לכל אדם ופועל מתוך אהבת ישראל גם מול אלו שהוא חלוק עליהם בדעותיו כחבדניק אמיתי...

השר אקוניס החווה אחריו והעניק בשם הכנסת תעודת הוקרה לתנועת חב"ד בה נכתב "בשם הממשלה והכנסת הנני להביע את הערכתנו לפעולותיה הכבירות והברוכות של תנועת חב"ד בארץ ובתפוצות ועל פועלכם למען עמינו באהבת חינם שלא על מנת לקבל פרס, מי יתן ופועלכם יזרז את גאולת העם בארצנו" כשהשר חותם בשם הממשלה והכנסת.

היתה זו השגחה פרטית שהכנסת קבעה את יום ההצדעה ביום הבהיר כ"ח סיוון יום ההצלה והגעת הרבי איש וביתו לארה"ב, ואילו הענקת התעודה לתנועת חב"ד היתה ביום י"ב אב יום קניית מרכז חב"ד העולמי בית אגודת חסידי חב"ד 770 בארה"ב.

שתף לחברים

שתף