צבאות ה'

צבאות השם הוא שמה של תנועת ילדים ונוער יהודיים שמטרתו להחדיר בקרב הילדים את המודעות להגברת הצד הטוב ולמחלמה בצד הרע. סיסמת הארגון הוא אנו רוצים משיח עכשיו!

ארגון "צבאות השם" נוסד על ידי הרבי  מליובוויטש בשנת תשמ"א (1981), בכדי להתגבר על הקשיים הרבים בחינוך הילדים בעידן המודרני. הארגון מדמה את מלחמת היצר הטוב ביצר הרע כצבא לכל דבר כשהמטרה היא, להחדיר לילדים את המודעות להגברת הצד הטוב שלהם ועל ידי זה לרתום גם את הרע הקיים בתוכם, לקדושה. זאת באמצעות החינוך הבלתי פורמלי בו הופכים הילדים לחיילים בצבא ה', המודרכים על ידי מפקדים הקרובים להלך רוחם, שהשפעתה לפעמים יותר מהמורה וההורה.

שם הארגון מקורו בתורה "ויהי בעצם היום הזה יצאו כל צבאות השם מארץ מצרים". סיסמת הארגון כפי שניתנה על ידי הרבי בשפה האנגלית – "ווי וואנט משיח נאו". הסיסמה מתורגמת לכל המדינות בהם יש לארגון סניף. בעברית התרגום הוא: "אנו רוצים משיח עכשיו".

בשנה הראשונה ליסוד הארגון היו חברים בו כ-5,000 ילדים וכיום (נכון לשנת תש"ע) חברים בו כ-500,000 ילדים. חברי הארגון הינם ילדים מכל גווני הקשת, מהחרדים ביותר ועד לכאלו שהקשר שלהם עם היהדות הוא קלוש והוא פועל במדינות רבות בעולם כארגון בת של המוסדות החב"דים המקומיים, המופעלים על ידי השלוחים המקומיים.

הילדים החברים בארגון נקראים חיילים והם מקבלים מקבלים משימות חודשיות שמעלה את דרגתם. כמו כן, זכו ה"חיילים" לקבל יחס מיוחד מהרבי שהיה עורך מידי תקופה, כינוסים במיוחד עבור חיילי צבאות השם וכן זכו לקבל בשמחת תורה הקפה מיוחדת לילדי צבאות השם בו היו שרים את סיסמתם בניגון המקובל: "אנו רוצים משיח עכשיו".

קיים ארגון "צבאות ה' " הארצי. וישנם מקומות בהם קיים ארגון "צבאות ה' " מקומי– הכולל בדרך כלל מועדון שבועי  ובו: מושגים ביהדות, יצירות והצגות, משחקי חברה, מלאכות יד, תחרויות ופרסים. המועדון מנוהל ע"י צוות מנוסה, ומחדיר ערכים יהודיים באוירה קסומה ומלאת מסר של אהבת- ישראל, והתגברות על היצר, יחד עם חויות ואטרקציות ומגוון פעילויות. שווה לנסות

רוצים לברר על "צבאות ה' " אצלנו? פרטים בבית חב"ד ע"י צור קשר או הזמן שירות

מערכת האתר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

השאירו תגובה

השאר מחובר!

אל תפספס את המגזין האיכותי שלנו שמכין אותך לשבת