"לא רוצה ללכת לכיתה"…

הילד מתלונן על אי רצונו ללכת לבית הספר, בטענה שהמחנך "לא אוהב אותו"... השיחות עם המחנך לא הועילו. האם להעבירו לבית ספר אחר או לנסות לשקם את יחסיו עם המורה והמנהל

שאלה:
בני בן ה-8 מתלונן מזה 3 חודשים על אי רצונו ללכת לבית הספר. הוא שיתף אותנו בכך שהמנהל וכן המחנך "לא אוהבים אותו" כלשונו .שוחחנו עם המחנך וכן עם המנהל אך אין שינוי מצידם כלפיו. במהלך תקופה זו הוא מאס בלימודים (למרות שהיה ממצטייני הכיתה).
נכון לימים אלו הוא יושב בכיתה ואינו ממלא את הדרישות המצופות ממנו כתלמיד וגם מבחינה חברתית חלה הדרדרותהאם הנך ממליץ להעבירו לבית ספר אחר שברמה הלימודית הוא נמוך, או לנסות לשקם את יחסיו עם המורה והמנהל?
תשובה:
שלום!
חשוב ביותר לשוחח איתו ולנסות להבין על מה זה יושב. יתכן מאוד שהילד נותן פרשנות קיצונית לכל הבעה של אנשי הצוות בדיוק כפי שיכול להיות שתלונותיו בצדק מקורן.
במידה והשיחה תציף הסתכלות אישית שלו המובילה אותו אל מסקנותיו, הרי שיש בהחלט מקום לסייע לו לדעת כיצד להתמודד ולהתנהל מול הוויות העולם על ידי מתן פרשנות נכונה ותואמת מציאות.
במקרה והנכם משוכנעים כי כל אמירותיו והתנהגויותיו מעוגנות במציאות הקיימת בביה"ס בו הוא לומד כאפשרות ראשונה הייתי ממליץ לכם לנסות ולשקם את הקשר בינו ובין מקום הלימודים ובמידה והמהלך אינו עולה יפה אז יש לשקול בחיוב את העברתו אל מקום לימודים אחר.
בהצלחה רבה בס"ד

 


יצחק ריבקין

הרב יצחק ריבקין הוא יועץ חינוכי בעל ניסיון רב, הניחן ביכולת אבחון אינטואיטיבי. מחבר הספר 'לאהוב ולחנך', ומנהל אתר חינוך נט – לאהוב ולחנך. ידיו רב לו במתן פתרונות חינוכיים בכל הקשור לחינוך.

  יש לכם שאלה אלי? לחצו כאן

 

מערכת האתר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

השאירו תגובה

השאר מחובר!

אל תפספס את המגזין האיכותי שלנו שמכין אותך לשבת